سوالات متداول کارت زیباموج

مطالب این صفحه فقط درباره کارت زیباموج (سنتی) است

چنانچه بر روی کارت زیباموج هیچ مبلغی درج نشده باشد آن کارت فقط در استخرسونا، سینما، موزه و صرفاً تمامی مراکزی که بلیت فروشی دارند پذیرش می‌شود. در این حالت پذیرنده با اخذ تعدادی کارت شما را پذیرش می‌کند.
چنانچه بر روی کارت زیباموج عبارتی چاپ شده باشد که کاربری کارت را مشخص می‌کند مصرف کننده مکلف است فقط به همان خدمات مراجعه نماید. عباراتی مثل ویژه استخرسونا یا ویژه استخر و فروشگاه ورزشیتعیین می‌کنند که کارت شما در چه خدماتی پذیرش می‌شود.
چنانچه بر روی کارت مبلغی با عنوان کاربری چاپ شده باشد (مثلا 18000 ریال) آن کارت فراگیر است و در تمامی مراکز پذیرنده زیباموج قابل استفاده می‌باشد. مبلغ کاربری در واقع ارزش کارت است و هنگام مراجعه، کارت از شما اخذ شده و ارزش آن در صورتحسابتان لحاظ میگردد بدین معنی که با 10 قطعه کارت 18000 ریالی می‌توانید معادل 18 هزار تومان خرید کنید. چنانچه با این کارت به استخر یا سینما مراجعه نمایید مبلغ کاربری تاثیری در پذیرش شما ندارد و همانند کارت فاقد قیمت با اخذ تعدادی کارت پذیرش خواهید شد.
چنانچه بر روی کارت عبارتی مثل ویژه استخر و فروشگاه ورزشی چاپ شده باشد و همزمان مبلغ کاربری هم چاپ شده باشد، بدین معنی است که کارت شما طبق روال عادی در استخر پذیرش می‌شود و علاوه بر استخر فقط در فروشگاه ورزشی هم معادل با مبلغ کاربری قابلیت پذیرش دارد ولی در سایر مراکز مثل رستوران یا فروشگاه پذیرش نمی‌شود.

طی قراردادی که با یک سازمان خریدار کارت منعقد می‌گردد ممکن است الزامی از سوی سازمان در قرارداد قید شود که کارتها فقط محدود به استفاده از خدمات مشخصی (مثل استخرسونا) باشند. طبیعتاً در چنین حالتی استفاده از سایر مراکز امکان‌پذیر نیست. در هر صورت این الزامی است که از طرف سازمان خریدار کارت تعیین می‌شود. چنانچه سازمان طرف قرارداد محدودیتی اعمال نکند، زیباموج نیز هیچ محدودیتی برای مشتریان خود در نظر نمی‌گیرد و کارتها قابل پذیرش و استفاده در تمامی خدمات و کلیه پذیرندگان سراسر کشور خواهند بود.
بر همین اساس کارتهای سنتی (کاغذی) در دو نوع قیمت دار و بدون قیمت چاپ می‌شوند که عمدتاً کارتهای قیمت دار در تمامی مراکز پذیرنده یا صرفا در خدماتی که روی کارت قید شده و کارتهای بدون قیمت فقط در استخرسونا، سینما، موزه و صرفاً در مراکزی که بلیت فروشی دارند پذیرش می‌شود.

در تمامی قراردادهای منعقده فیمابین زیباموج و سازمان‌های خریدار، مدت حداقل یکسال اعتبار استفاده در نظر گرفته شده و بر روی تک تک کارتها چاپ می‌شود. دارنده کارت اختیار استفاده از کارت را در طول این مدت دارد.
پس از پایان اعتبار کارت با توجه به تسویه حساب با سازمان و خاتمه قرارداد، امکان تعویض یا تمدید کارت مطلقاً میسر نمی‌باشد.

شرکت زیباموج طی قرارداد و توافق با یک پذیرنده (مثلاً فروشگاه) تخفیفی را به عنوان همکاری از پذیرنده دریافت می‌کند و هنگام فروش کارت به یک سازمان، بخش عمده این تخفیف را به مصرف کننده کارت تخصیص می‌دهد. بدین ترتیب مراکزی که تخفیف‌های فصلی یا مناسبتی ارائه می‌کنند این تخفیف را برای دارندگان کارت در نظر نمی‌گیرند و این موضوع کاملاً منطقی و مورد تایید است.
به عنوان مثال شرکت زیباموج از یک فروشگاه زنجیره‌ای پوشاک 23% تخفیف همکاری می‌گیرد و هنگام فروش کارت به یک سازمان 20% از این تخفیف را در قالب کارت اضافه به خریدار ارائه می‌نماید.
بدین ترتیب کارمندی که مثلاً 200 هزار تومان سهمیه بودجه داشته از همان ابتدا معادل با 240 هزار تومان کارت دریافت می‌نماید. بدین معنی که پیشاپیش تخفیف 20% را از تمامی مراکز پذیرنده زیباموج دریافت کرده است. چنانچه این شخص در زمان تخفیف فصلی یا مناسبتی یک فروشگاه به آنجا مراجعه کند نمیتوان توقع داشت علاوه بر تخفیف اولیه برای بار دوم از تخفیف برخوردار شود.