کارت زیباموج (کاغذی)

معرفی کارت زیباموج

کارت سنتی (کاغذی) زیباموج در طول پانزده سال گذشته محبوبترین و موفق‌ترین کارت خدمات ورزشی رفاهی بوده و مورد توجه بسیاری از وزارتخانه‌ها، سازمانها، ارگانها، بانک‌ها و کارخانجات دولتی و همچنین شرکتها و کسب و کارهای خصوصی قرار گرفته است.
تاکنون بیش از هفت میلیون نفر از هموطنان عزیزمان در سراسر ایران زمین از این کارت استفاده کرده و از خدمات منسجم شرکت زیباموج نوین بهره‌مند شده‌اند.
امروز با تکیه بر دانش و تجربه پانزده سال خدمت رسانی مداوم و با ایجاد شبکه پذیرندگان کارت در 13 حوزه خدماتی متفاوت در زمینه‌های ورزشی، فرهنگی، رفاهی و تفریحی و ارائه خدمات به دارندگان کارت در 31 استان و بیش از 260 شهر، مفتخریم که برترین، گسترده‌ترین و منظم‌ترین شبکه پذیرندگی کارت مشتمل بر هزاران پذیرنده در سراسر ایران اسلامی پذیرای کارت زیباموج نوین هستند.
کارت سنتی زیباموج توسط چاپخانه بانک ملی ایران و بر روی کاغذ اسکناس چاپ می‌شود. این کارت بطور معمول در بسته بندی 50 قطعه‌ای عرضه شده و یکسال تاریخ اعتبار دارد. از لحاظ نحوه کاربری دو نوع متفاوت از کارت سنتی توسط زیباموج عرضه می‌شود، (1) صرفا ورزشی (2) فراگیر

کارت ورزشی و کارت فراگیر

چنانچه بر روی کارت شما هیچ مبلغی درج نشده باشد کاربری آن کارت صرفا ورزشی است و عموما در استخرسونا پذیرش می‌شود. استخرهای طرف قرارداد هر یک با اخذ تعدادی کارت شخص را پذیرش می‌کنند.
اگر بر روی کارت مبلغی با عنوان کاربری چاپ شده باشد (مثلا 17000 ریال) آن کارت فراگیر است و در تمامی مراکز پذیرنده قابل استفاده می‌باشد. مبلغ کاربری در واقع ارزش کارت است و هنگام مراجعه، کارت از شما اخذ شده و ارزش آن در صورت حسابتان لحاظ میگردد بدین معنی که با 10 قطعه کارت 17000 ریالی می‌توانید معادل هفده هزار تومان خرید کنید. چنانچه با این کارت به استخر مراجعه نمایید مبلغ کاربری تاثیری در پذیرش شما ندارد و همانند کارت ورزشی با اخذ تعدادی کارت پذیرش خواهید شد.
بنابراین بر اساس توضیحات فوق چنانچه کارت شما صرفا ورزشی است می‌بایست از مراجعه به پذیرندگان غیر ورزشی اجتناب نمایید زیرا پذیرش نخواهید شد. به عبارت ساده‌تر با کارتی که صرفا ورزشی است (مبلغ ندارد) فقط می‌توانید به استخرسونا مراجعه نمایید. چنانچه کارتی که در دست دارید که دارای مبلغ است ، می‌توانید به تمامی پذیرندگان مراجعه کنید.
اینجا می‌توانید لیست پذیرندگان و نحوه پذیرش را ببینید

کارت مدیریتی

نوعی از کارت فراگیر است که با ارزش (کاربری) بیش از 30000 ریال (سه هزار تومان) عرضه می‌شود. البته تعداد این کارت محدود است و معمولاً به سفارش سازمان‌هایی چاپ می‌شود که بودجه سرانه زیادی دارند و چنانچه بخواهند کارتهای 2000 تومانی تهیه کنند حجم کارتهای هر یک از پرسنل زیاد شده و حمل و نگهداری آن سخت می‌شود. در این حالت کارتهایی با ارزش 4000 تومان یا بالاتر در اختیار مشتری قرار می‌گیرد که تحت عنوان کارت مدیریتی شناخته می‌شوند. معمولاً بدین گونه است که هنگام پذیرش در استخر چنانچه کارت مدیریتی ارائه نمایید، با تعداد کمتری می‌توانید پذیرش شوید.
اینجا می‌توانید لیست پذیرندگان و نحوه پذیرش را ببینید.

پذیرش کارت در استخرسونا

هم با کارت صرفاً ورزشی و هم با کارت فراگیر می‌توانید به یک استخر مراجعه کنید. تنها نکته‌ای که باید توجه داشته باشید این است که مبلغ روی کارت در پذیرش استخر نقشی ندارد و استخرها یک تعداد مشخصی کارت (طبق قرارداد) از شما دریافت می‌کنند.
از آنجایی که بهای بلیت ورودی در استخرهای پذیرنده کارت زیباموج با یکدیگر متفاوت بوده و بعضاً با مبالغ متغیری (سانس آقایان و بانوان) مشتری را پذیرش می‌نمایند، بر اساس قرارداد منعقده استخر متعهد می‌شود در ازای دریافت تعداد مشخصی کارت، شما را پذیرش نماید. و همچنین تعهد می‌نماید که از لحاظ کیفیت و کمیت سرویس و خدمات تفاوتی میان شخصی که با کارت و فردی که با پرداخت پول نقد پذیرش می‌شود وجود نداشته باشد. البته مجموع ارزش ریالی کارتهایی که استخر از شما دریافت می‌کند، از بهای بلیت ورودی کمتر است.

وقتی با کارت پذیرش می‌شوید کمتر از مبلغ گیشه پرداخت می‌کنید یعنی در واقع تخفیف می‌گیرید.

پذیرش کارت در سایر مراکز

فقط با کارت فراگیر می‌توانید به سایر مراکز (مثل فروشگاه، رستوران، فروشگاه ورزشی و…) مراجعه نمایید. خریدی که انجام می‌دهید منجر به صدور فاکتور می‌شود که می‌توانید تمام یا بخشی از صورتحساب خود را با کارت زیباموج پرداخت نمایید. در این حالت مبلغی که بر روی کارت (تحت عنوان کاربری) چاپ شده نشان دهنده میزان ارزش کارت شماست. مثلا اگر یک بسته 50 عددی کارت 2000 تومانی داشته باشید، کارتهای شما معادل صد هزار تومان ارزش دارد و توسط پذیرنده با همین ارزش از شما دریافت می‌شود.

تاریخ اعتبار

طبق قرارداردی که با سازمان خریدار منعقد می‌شود دارندگان کارت می‌بایست تا قبل از اتمام اعتبار از کارتهای خود استفاده نمایند، در غیر اینصورت پذیرندگان از پذیرش کارت تاریخ گذشته معذورند و در چنین وضعیتی کارت شما باطله محسوب شده و غیر قابل عودت، تعویض یا تمدید است. بنابراین بهتر است کارتهای خود را به موقع مصرف کنید و توصیه می‌شود مصرف کارتها را به هفته آخر تاریخ اعتبار موکول ننمایید.